X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 25 آبان‌ماه سال 1386 ساعت 08:26 ب.ظ

 

مقابله با کم پشتی ابروها

تا به حال زیاد در مورد ابروها صحبت کرده‌ایم اما یکی از مشکلاتی که عده‌ای از خانم‌ها با آن روبه‌رو هستند، رشد نکردن ابروها یا کم‌پشت‌شدن آنهاست.

این اتفاق ممکن است در پی نازک‌کردن (حتی بعد از یک‌بار) یا تراشیدن ابرو (که این روزها سالن‌های زیبایی با انجام این کار برای عروس خانم‌ها، ابروهایی بدون عیب و خوش‌مدل نقاشی می‌کنند) بیفتد.

حتی اگر فقط قصد دارید ابروهایی پرپشت و قوی داشته باشید، می‌توانید این مطلب را بخوانید. این هفته می‌خواهیم به راه‌های پرورش ابرو بپردازیم.

حتما می‌دانید که وظیفه اصلی ابروها، ایجاد سد است؛ سدی برای جذب رطوبت که ممکن است به شکل عرق شور و باران داخل چشم‌ها برود و نیز سدی در برابر تابش مستقیم نور.

لبته نقش ابروها در ارتباط برقرارکردن و بیان احساسات نیز انکارکردنی نیست.

بدون درنظرگرفتن هدف شما از تقویت و رشد مجدد ابروها، باید بدانید که اصولا رشد ابروها آهسته صورت می‌گیرد و ابروهای طبیعی معمولا بعد از 6 تا 8 هفته به اندازه اصلی خود می‌رسند و در طول این مدت فرد، ظاهری به شدت آشفته و نامرتب پیدا می‌کند!

مطالعه نکات زیر کمک می‌کند تا به رشد ابروهای خود سرعت ببخشید و علاوه بر آن، با پرشدن مجدد ابروها، همچنان خوش‌قیافه بمانید!

قدم اول: موهای ابرو، سراسر پروتئین هستند.اگر احساس می‌کنید که دچار کمبود پروتئین یا سایر ویتامین‌های ضروری هستید، برای رشد طبیعی موهای آن، نیاز به ذخیره مجدد این ویتامین‌ها دارید.ویتامین‌های C،B،A و E همگی در رشد ابروها مؤثرند. قرص‌های فولیک‌اسید نیز به فولیکول‌های مو کمک می‌کنند.

قدم دوم: موهای ابرو را با یک برس ارزان‌قیمت ابرو، به مدت 2 دقیقه، شانه کنید. شانه کردن موهای ابرو باید در جهت رشد آنها، به سمت بالا و خارج صورت باشد؛ این کار باعث تقویت ناحیه ابرو و تسریع در رشد موها می‌شود.

قدم سوم: یک ماده تقویت‌کننده ابرو (از نوع استاندارد آن، مثلا مادهRogaine ) از داروخانه تهیه کنید و مقداری از آن را روی ابروها بمالید. مراقب باشید که داخل چشمتان نرود. این ماده را روزی 2بار- یا طبق دستورالعمل درج شده روی آن- روی ابروها بمالید تا کاملا پر شوند.Rogaine باعث می‌شود ابروها سریع‌تر رشد کنند و زمان 6 الی 8 هفته‌ را به 2 هفته کاهش می‌دهد.

در طول مدت استفاده از Rogaine و رشد موهای ابرو، میزان استفاده از این ماده را به تدریج کاهش دهید تا به 2 بار در هفته برسد و با وجود رشد ابروها تا اندازه دلخواه، مصرف این مقدار Rogaine را تا یک ماه ادامه دهید. بعد از یک ماه، می‌توانید با توجه به نتیجه کار، مصرف این ماده را ادامه دهید یا آن را متوقف کنید.

قدم چهارم: اگر کم‌پشتی ابروهای شما فقط مختص به نواحی خاصی از آن است، موقتا از مداد ابرو استفاده کنید. بهتر است فواصل خالی بین موهای ابرو را با کشیدن خط‌های کوتاه و درهم پر کنید تا اینکه یک خط ممتد و پر‌رنگ بکشید.

در مورد رنگ مداد ابرو و ابروهایتان نیز دقت کنید. درنهایت، روی ابروها را با سیلر ابرو (ماده‌ای برای ثابت‌کردن حالت و رنگ ابروها) اسپری کنید.

قدم پنجم: اگر – دور از جان شما- موهای ابروان‌تان بر اثر شیمی‌درمانی یا دیگر فرایندهای درمانی ریخته‌اند، با مداد ابرو برای خودتان ابرو بکشید. البته دقت کنید که چندان مصنوعی به نظر نرسند.

استفاده از سیلر ابرو کمک می‌کند تا ابروها در طول روز، پاک نشوند. تاتوهای موقت نیز برای این کار مناسب‌اند، به شرطی که مدل ابروی خودتان را بکشید تا چهره‌ شما مثل عروسک‌ها مصنوعی نشود.

البته اگر کم‌پشتی ابروهایتان ارثی است، برای شما تاتوی موقت نیز مناسب است. استفاده از ابروهای مصنوعی نیز گزینه‌ مناسبی است که برای این کار بهتر است به متخصص مراجعه کنید.

 

 

شناخت رنگ­ها برای موفقیت در آرایش
 

با توجه به آنکه آرایش هم به نوعی، نقاشی محسوب می­شود، نقاط مشترک زیادی با این هنر دارد.

بنابراین دانستن نکاتی مثل شناخت انواع رنگ­ها، می­تواند تاثیر زیادی در یک آرایش خوب داشته باشد. با کمی اطلاعات درباره رنگ‌ها می­توانید رنگ­های مناسب پودر و کرم پودر صورت خود را آسان­تر انتخاب کنید. با توجه به رنگ پوست و سایه زیر پوست، می­توانید راحت­تر رنگ مناسب برای زیرسازی پوست را - که به رنگ اصلی پوست شبیه­تر است- انتخاب کنید.

رنگ­ها به 2دسته رنگ­های اصلی (اولیه) و فرعی (ثانویه) تقسیم می­شوند. رنگ‌های اصلی عبارتند از قرمز، زرد و آبی که با ترکیب این رنگ­ها می­توان رنگ‌های دیگر را ساخت. رنگ‌های ثانویه یا فرعی اصولا از ترکیب مساوی 2رنگ اصلی به وجود می‌آیند. مثلا از ترکیب مقدار مساوی 2رنگ زرد و آبی، رنگ سبز ایجاد می­شود. همچنین رنگ قرمز و زرد بعد از ترکیب، رنگ نارنجی تولید می­کنند. رنگ بنفش هم نتیجه ترکیب 2رنگ آبی و قرمز است.

شاید فکر کنید پس بقیه رنگ­ها چگونه تولید می­شوند؟ دیگر رنگ‌های فرعی، از ترکیب یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی - به طور مساوی - به دست می­آیند. رنگ فیروزه­ای یکی از همین رنگ­هاست که حاصل ترکیب رنگ­های آبی و سبز است. نتیجه ترکیب بنفش و قرمز نیز رنگی ارغوانی یا بنفش با ته­سایه قرمز است.

البته تقسیم­بندی دیگری نیز برای رنگ­ها وجود دارد؛ انواع سرد و گرم. در این تقسیم­بندی، بعضی رنگ‌ها با توجه به سایه­ای که ایجاد می­کنند، تمایل­شان به رنگی دیگر و روشنی و تیرگی­شان، سرد یا گرم خوانده می­شوند. در ترکیب رنگ سفید و قرمز، اگر رنگ سفید بیشتر باشد، رنگ صورتی حاصل می­شود - که رنگی سرد است - و اگر قرمز بیشتر باشد، نتیجه­اش یک رنگ گرم است.

آبی، رنگ سرد است و در پوست­های روشن، آبی تیره جلوه رنگ پوست را بیشتر نمایان می‌کند و این در حالی است که در پوست­های تیره، آبی روشن این کار را انجام می­دهد.  رنگ سبز نیز رنگی سرد است اما قرمز، رنگی گرم و محبوب بیشتر افراد است و با بیشتر رنگ­ها به راحتی ترکیب می­شود.

سیاه، رنگی خنثی است، با این حال مثل رنگ قرمز، با سایر رنگ‌ها به سادگی ترکیب می‌شود. سفید نیز رنگ خنثی است. خاکستری رنگی سرد و خنثی است که با بسیاری از رنگ­های دیگر ترکیب می­شود؛ به خصوص با رنگ­های گرمی مثل زرد، قرمز و نارنجی.

برای ابروها که داشتن رنگ مناسب، آنها را خوش فرم­تر و پر­تر نشان می­دهد، بهتر است رنگ مناسبی انتخاب کنیم. برای موهای جوگندمی از مداد ابروی خاکستری و برای موهای قرمز از مداد ابروی قهوه­ای روشن استفاده کنید. برای افرادی که موهای مشکی و پوست تیره دارند، رنگ مداد ابروی زغالی یا دودی تیره پیشنهاد می‌شود.

در انتخاب رنگ سایه چشم نیز نکاتی را که قبلا گفته شد، یادآور می­شویم که برای کسانی که پلک چشمشان کوتاه است، رنگ روشن می­تواند چشم آنها را بزرگ­تر نشان دهد.  به این ترتیب، با شناخت کمی درباره رنگ­ها و ترکیب آنها می­توانید با کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب کنید که البته بهتر است با مدل و رنگ لباس نیز هماهنگی داشته باشد.

در مورد رژ لب، خانم­هایی که پوست روشنی دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی پررنگ می­دانند و رنگ­های شفاف و روشن را ترجیح می­دهند و برعکس، خانم­هایی که پوست تیره‌ای دارند، بیشتر سراغ رنگ‌های شاد و تند می­روند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد، می‌توانید رنگ دلخواه را با ترکیب چند رنگ به دست بیاورید.

به خانم­هایی که موهای بلوند، سفید و خاکستری دارند، توصیه می­کنیم از رژ لب­های صورتی روشن، قرمز روشن و نارنجی کمرنگ استفاده کنند. برای موهای قرمز هم، رژ لب هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصیه می­شود. خانم­هایی که موهای مسی و شرابی دارند، می‌توانند رنگ­های فوق را به صورت تیره‌تر استفاده کنند.

برای موهای قهوه­ای روشن و متوسط، رژ لب صورتی، قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه­ای روشن و رنگ­هایی در این ردیف، توصیه می‌کنیم و برای موهای قهوه­ای تیره و مشکی، همان رنگ­های بالا اما در طیف­های تیره­تر، مناسب­ترند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo